Kimsenin Gözü Arkada Kalmasın..

   Hayat ne kadar garip. En ağır darbeleri aldığımız zamanlardır, deli güce erişip her şeyi yapabilirmişiz hissine kapıldığımız . İçimiz hırsla dolar. Acıyla karışık güçü hissederiz  damarlarımızda.
Yani illa bi itici kuvvete gereksinim duyarız. Bizi ateşleyecek , içimizdeki,damarlarımızdaki akan asil kanı uyandıracak bir an. Direniş..

  Tepe taklak inişler ya dipte yeni bir yaşam demek yada yükselişe geçmek için azim.
Ama bazılarımızın tepe taklak olma gibi bir şansı yok. Ya hep yukarda olucak yada hiç..

Hani hep aradığımız , sorduğumuz "adalet" var ya birilerinin bizi var oluğuna inandırdığı..
Yok işte.. Adalet birilerinin ağzından çıkacak tek kelimeye bakarken hak can çekişen bir çocuğun gözlerindedir. Bu adalet terazisinin ayarlarını kim düzenliyorsa insan olma vasfını aşıp hayvanlarda bile olmayan bir vahşetin içinde yüzüyor olmalı..

Dünyanın hakimi olmak fikri insanoğlunun ağzını sulandırırken savaş kaçınılmaz olur. Ateş gibi yakar kaybedilen yürekler.Saniyeler ömür gibi gelir son nefesini verene. Gözlerini kaparken geride kalanları düşünür acı içinde.. Gözü açık gitmedi denir ya artık öyle değil. Zaman ileriye doğru aktıkça insanlar ilkel hazlara tutulmaya başlar. Zalimlik erdem olur , yüceltilir ,yükseltilir.. Kimse gözü açık gitmesin , kimse sebebsiz yere ölmesin.
ATAmızın da dediği gibi  "EY TÜRK GENCİ ..MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR !"


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder